Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Vítejte na stránkách chovatelské stanice zlatých retrívrů

Bast darling.

 

 

dsc01902.jpg

 

 

Mé první štěňátko a má spoluzakladatelka naší chovatelské stanice

Basty z Rekowské obory se narodila 23.května 2008.

Matkou je Asta Golden Luk, otcem  Fabio Golden Erinor

Bastyna měla být původně jen rodinným mazlíčkem, ale po čase mě má kamarádka, která se věnuje chovu bíglů, přesvědčila, že bychom se měly o výstavy i výcvik alespoň pokusit. Dnes jsem za to moc ráda, protože ty chvíle při společném cvičení jsou úžasné a nenahraditelné.

Začátky nebyly jednoduché.

První výstavu jsme absolvovaly v Mladé Boleslavi výstavně neupravené a nepřipravené.  I tak byla Basty oceněna známkou výborná. Na výstavě se nám líbilo, dnes soudím, že víc mně, takže jsme se příštího jara vydaly do Litoměřic.Tam jsem se seznámila s chovatelkami, které mi pomohly a poradily, za což jim velmi děkuji.

K výcviku jsme se dostaly poprvé v Jinolicích, kde byl tábor přípravy ke zkouškám OVVR v roce 2009. Nikdy jsem žádného retrívra nevlastnila, tudíž jsem vůbec netušila, co takový výcvik znamená. Záhy jsme zjistily, že pokud máme zvládnout poslušnost a ovladatelnost, musíme na sobě obě hodně zapracovat. Katka, z přípravného tábora, mi doporučila trenérku Míšu z mého blízkého okolí. Na výcviky jsme docházely pravidelně, vždy se nám dostalo výborného vedení nás obou, což jsme mezi domluvenými schůzkami pilně spolu trénovaly a můžu říct, že s námi měla Míša opravdu svatou trpělivost. Výsledkem bylo složení zkoušek OVVR v I.ceně.

Bastyna je velký přítel a mazel celé naší rodiny, který nás vždy nadšeně vítá a stále se usmívá.